Univerzitný štúdia ukazuje, že ióny striebra efektívne pôsobí proti vírusu SARS

Spoločnosť AgION Technologies, Inc., popredný poskytovateľ antimikrobiálnych riešení vytvorených pomocou inžinierstva, dnes oznámila, že jej výskumné úsilie preukázalo, že sa zistilo, že iónové striebro účinne deaktivuje kmeň ľudského coronaviru 229E, vírus spojený so SARS, počas laboratórne štúdie vykonanej University of Arizona .

Štúdia vedená č.p. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testoval rôzne hladiny iónového striebra a medi, aby určil, či boli účinné proti kmeňu 229E ľudského koronavírusy. Výskum preukázal významné zníženie vírusu do 1 hodiny (90 percent) a znížil hladiny vírusu pod detekčný limit po 24 hodinách expozície (99,99 percent).

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkej dobe."

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty

WAKEFIELD, Massachusetts - 13. júna 2005 - Spoločnosť AgION Technologies, Inc., popredný poskytovateľ antimikrobiálnych riešení vytvorených pomocou inžinierstva, dnes oznámila, že jej výskumné úsilie preukázalo, že sa zistilo, že iónové striebro účinne deaktivuje kmeň ľudského coronaviru 229E, vírus spojený so SARS, počas laboratórne štúdie vykonanej University of Arizona.

Štúdia vedená č.p. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testoval rôzne hladiny iónového striebra a medi, aby určil, či boli účinné proti kmeňu 229E ľudského koronavírusy, čo je kmeň bežne používaný ako náhrada pre vírus SARS v laboratórnom výskume. Výskum preukázal významné zníženie vírusu do 1 hodiny (90 percent) a znížil hladiny vírusu pod detekčný limit po 24 hodinách expozície (99,99 percent).

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkej dobe."

"To sú veľmi vzrušujúce výsledky," povedala Dr. Gerba. "Skutočnosť, že iónové striebro je účinné proti tomuto kmeňu ľudského koronavírusy, naznačuje, že môže byť tiež účinná pri znižovaní ľudského vírusu SARS, ktorý spôsobuje rozsiahle ochorenie v mnohých krajinách po celom svete. Pretože je zlúčenina bezpečná aj účinná, existuje sú bezpočet potenciálnych aplikácií. "

Táto štúdia podporuje predchádzajúce zistenia z výskumu ľudského vírusu SARS a mačacieho koronavírusy. Štúdia čínskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb z roku 2003 zistila, že iónové striebro úplne deaktivovalo ľudský vírus SARS po 2 hodinách. Laboratórne štúdie vykonaná University of Arizona v roku 2003 navyše zistila, že iónové striebro deaktivovalo 99% mačacieho koronavírusy počas 4 hodín.

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkom časovom období," povedal Jeff Trogolo, Ph.D., hlavný technologický riaditeľ, AgION Technologies, Inc. "Štúdie preukázali, že koronavírusy môžu na povrchu prežívať po dobu niekoľkých hodín - v niektorých prípadoch dokonca dní - existuje tak vzrušujúce potenciál, aby sa technológia AgION mohla vyvinúť v riešení, ktoré sa používajú na zníženie týchto vírusov na kontaminovaných povrchoch.

Antimikrobiálne zlúčenina Agion sa skladá z prírodne sa vyskytujúcich strieborných iónov a keramického materiálu zvaného zeolit. Je bezpečná, dlhotrvajúci a preukázala sa účinná proti celej rade mikroorganizmov, vrátane baktérií, rias a húb, ako sú plesne a kvasinky. Antimikrobiálne látky Agion sa používajú v širokej škále aplikácií a možno ich nájsť v spotrebičoch, stavebných výrobkoch, vykurovanie, vetranie, klimatizácia, zdravotníckych zariadeniach, filtráciu a dodávanie vody, pri spracovaní a balení potravín a v rade ďalších spotrebných, priemyselných a zdravotníckych výrobkov. Antimikrobiálne prípravky AgION nie sú v súčasnej dobe registrované u Agentúry pre ochranu životného prostredia, aby bolo možné preukázať účinnosť proti koronavírusy.

Zobraziť viac
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Česká Republika
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
Filtrovať produkty
StavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Čeština
cz
English
en
German
de
Polish
pl
Slovak
sk