Univerzitná štúdia ukázala, že ióny striebra sú účinné proti vírusu SARS

AgION Technologies, Inc.popredný poskytovateľ navrhnutých antimikrobiálnych riešení, dnes oznámila, že jej výskumné úsilie preukázalo, že iónové striebro účinne inaktivuje kmeň ľudského koronavírusu 229E, vírusu spojeného so SARS, počas laboratórnej štúdie vykonanej Arizonskou univerzitou.

Štúdia pod vedením C.P. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testovali rôzne hladiny iónového striebra a medi s cieľom zistiť, či sú účinné proti kmeňu 229E ľudského koronavírusu. Štúdia preukázala významné zníženie množstva vírusu do 1 hodiny (90 %) a zníženie hladiny vírusu pod detekčný limit po 24 hodinách expozície (99,99 %).

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkom čase."

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty

WAKEFIELD, Massachusetts - 13. jún 2005 - AgION Technologies, Inc.popredný poskytovateľ navrhnutých antimikrobiálnych riešení, dnes oznámila, že jej výskumné úsilie preukázalo, že iónové striebro účinne inaktivuje kmeň ľudského koronavírusu 229E, vírusu spojeného so SARS, počas laboratórnej štúdie vykonanej Arizonskou univerzitou.

Štúdia pod vedením C.P. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testovali rôzne hladiny iónového striebra a medi s cieľom zistiť, či sú účinné proti kmeňu 229E ľudského koronavírusu, ktorý sa bežne používa ako náhrada vírusu SARS v laboratórnom výskume. Štúdia preukázala významné zníženie množstva vírusu do 1 hodiny (90 %) a zníženie hladiny vírusu pod detekčný limit po 24 hodinách expozície (99,99 %).

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkom čase."

"Sú to veľmi vzrušujúce výsledky," povedal dr. Dobré. "Skutočnosť, že iónové striebro je účinné proti tomuto kmeňu ľudského koronavírusu, naznačuje, že môže byť účinné aj pri znižovaní výskytu ľudského vírusu SARS, ktorý spôsobuje rozsiahle ochorenia v mnohých krajinách sveta. Keďže táto zlúčenina je bezpečná a účinná, existuje nespočetné množstvo potenciálnych aplikácií. "

Táto štúdia podporuje predchádzajúce zistenia z výskumu ľudského vírusu SARS a mačacieho koronavírusu. Štúdia čínskeho Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb z roku 2003 zistila, že iónové striebro úplne deaktivovalo ľudský vírus SARS po 2 hodinách. Okrem toho sa v laboratórnej štúdii, ktorú v roku 2003 uskutočnila Arizonská univerzita, zistilo, že iónové striebro deaktivovalo 99 % mačacieho koronavírusu do 4 hodín.

"Výskum ukazuje, že iónové striebro má potenciál deaktivovať vírusy v relatívne krátkom čase," povedal Jeff Trogolo, Ph.D., technický riaditeľ, AgION Technologies, Inc. "Štúdie ukázali, že koronavírusy môžu na povrchoch prežívať hodiny - v niektorých prípadoch dokonca dni - takže technológia AgION má vzrušujúci potenciál na vývoj riešení, ktoré sa používajú na redukciu týchto vírusov na kontaminovaných povrchoch.

Antimikrobiálna zlúčenina Agion sa skladá z prirodzene sa vyskytujúcich iónov striebra a keramického materiálu nazývaného zeolit. Je bezpečný, dlhodobo účinný a preukázateľne pôsobí proti širokému spektru mikroorganizmov vrátane baktérií, rias a húb, ako sú plesne a kvasinky. Antimikrobiálne látky Agion sa používajú v širokej škále aplikácií a možno ich nájsť v spotrebičoch, stavebných výrobkoch, vykurovaní, vetraní, klimatizácii, zdravotníckych zariadeniach, pri filtrácii a dodávke vody, pri spracovaní a balení potravín a v mnohých ďalších spotrebiteľských, priemyselných a zdravotníckych výrobkoch. Antimikrobiálne látky AgION nie sú v súčasnosti registrované v Agentúre na ochranu životného prostredia, aby preukázali účinnosť proti koronavírusom.

Zobraziť viac
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
CZ
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtrovať produkty
Len skladomVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk