O nahrávaní

Tejp - krk a ramená
Tejp - krk a ramená
Tejp - nohy
Tejp - nohy
Tejp - iné
Tejp - iné
Tejp - ruky
Tejp - ruky
Tejp - chrbát a trup
Tejp - chrbát a trup
Tejp - ženy
Tejp - ženy

Úľava od bolesti bez zbytočnej chémie

Používanie pások

Kineziologická páska je farebná páska, ktorá je určená na uľahčenie prirodzeného procesu hojenia alebo stability svalov, šliach a kĺbov, ktoré sú práve postihnuté. Príklady tapingu elastickou páskou: bolesť svalov a kĺbov, opuchy, opuchy, jazvy, prevencia a podpora.

Funkcie meracieho pásu

Pri správnom priložení pásky a jej následnom pokrčení sa páska nadvihne a uvoľnia sa receptory bolesti, cievy a tok lymfy. Dôležitú úlohu zohráva aj pružnosť pásky. V závislosti od zvoleného napätia (natiahnutia) pásky pri lepení páska dosiahne požadovaný efekt. Napríklad na aktiváciu svalu, upokojenie alebo spevnenie problematickej oblasti.

Aké pásky vydržia

S lepiacou páskou nie sú spojené žiadne obmedzenia. Čiapky majú skvelé vlastnosti, ktoré vám umožnia vykonávať bežné činnosti bez akýchkoľvek problémov.

Osprchujte sa - počas kúpania naozaj nemusíte obviazaný členok baliť do igelitu.. páska je vodotesná.

Navštívte saunu - páska sa z vášho tela nebude potiť ani odlepovať.. je úplne priedušný.

Bežte - nemusíte sa báť, že páska sa cestou vzdá.. sa prispôsobí vášmu pohybu a presne ho kopíruje vďaka pružnosti materiálu.

Lekárska živica

Lepidlo na spodnej strane našich pások obsahuje lekársku živicu bez pridaných látok a je hypoalergénne. Lepidlo sa na pásku nanáša v sínusoidálnom tvare. Táto forma vlnenia spôsobuje mechanický účinok pružného pásu. Bez latexu!

Rozdiely medzi páskami

Materiál - najčastejšie používaným materiálom je bavlna. Stretávame sa však aj s inými materiálmi, ako je hodváb a nylon.

Priľnavosť - niektoré pásky vydržia 2 dni (najmä tie lacné). Priemerná trvanlivosť pásky je 5 až 7 dní.

Dĺžka - na trhu sa stretávame s už "predrezanými" páskami. Dĺžka však nemusí byť dostatočná. Lepšie je merať pásku presne z rolky ako celku.

Ako sa prilepiť

Základom všetkého je suchá, čistá, odmastená a najlepšie oholená pokožka. Ak podceníte prípravu pokožky, páska nemusí správne držať, neplní svoju funkciu a často sa len ozdobíte farebnými pruhmi. V našich podrobných pokynoch sa dozviete, ako správne stepovať jednotlivé časti tela.

Jemné odstránenie pásky

Odstraňovač bezbolestne odstraňuje elastickú pásku a zvyšky akrylového lepidla z pokožky. O vašu pokožku sa stará aj vďaka bylinným výťažkom, ktoré ju upokojujú, regenerujú a zároveň vyživujú. Je vhodný pre deti a tehotné ženy.

Tvary pásokTEJP

Ako sme prestrihli pásku

I tejp - najpoužívanejší tvar tejpu. Môže sa použiť samostatne alebo v kombinácii s páskou Y.

Y tape - najčastejšie sa používa, keď potrebujeme obaliť celý sval.

Lymfodrenáž - používa sa na lymfodrenáž. Kotva pásky sa nalepí najbližšie k miestu lymfatických uzlín.

X Tape - vhodný na aplikáciu v miestach, kde sa začiatok a šľacha svalu mení v závislosti od pohybu.

Cross Tape (mriežková páska ) - vhodná na bolestivé miesta kdekoľvek na tele, na ovplyvnenie spúšťacích bodov vo svaloch a akupunktúrnych bodov.

 

Koncepty v oblasti tapingu

Kotva, základňa, napätie...

Kotva - počiatočná časť pásky, ktorá sa vždy lepí bez napätia. Dĺžka kotvy je približne 3 cm.

Koniec - záverečná časť pásky, ktorá je tiež vždy lepená bez napätia. Dĺžka opäť približne 3 cm.

Základňa - úsek medzi kotvou (začiatkom pásky) a koncom pásky. V závislosti od požadovaného efektu sa volia rôzne základné napätia.

Ťah - natiahnutie pásky (s využitím pružnosti materiálu)

Žehlenie - posledný krok. Zahrievanie pásky preťahovaním pásky na zlepšenie priľnavosti.

Priľnavosť - priľnavosť

 

VAŠE ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Môžem si tetovaním ublížiť?

Ak budete postupovať podľa návodu a vykonáte základnú aplikáciu, nemusíte sa obávať, že by ste pásku museli dlho nesprávne aplikovať, a aj napriek tomu sme nemali žiadne prípady, že by páska spôsobila škodu. Aj tu platí pravidlo, že ak indikácia vyžaduje konzultáciu s odborníkom, navštívte ho. Vždy uvádzam príklad. Keď máme teplotu, užívame paracetamol, tu by sme použili napríklad pásku na bolesť chrbta. Ak teploty neustúpia, navštívim lekára, aby zistil, či už nepotrebujem antibiotiká, tu pôjdem k odborníkovi, ktorý mi poradí

Po nalepení pásky som mal pľuzgiere

Nie je to zlá páska, ale príliš veľké napätie, rozťahovanie pásky počas aplikácie. Telo sa jednoducho bráni. Odstráňte obväz a nechajte oblasť zahojiť. Je krásne vidieť a počúvať svoje telo. Keď prehĺtame tabletky, nevidíme to, takže čo sa deje v žalúdku a pečeni, keď nadmerne užívame lieky?

Po nalepení pásky na telo "vrásky", čo som urobil zle?

Všetko ste urobili správne, len vrásnenie je znakom toho, že ste pásku prilepili správne v rozťahovaní tela a bez napätia

Môžem používať pásky, aj keď nešportujem?

Áno, pásky sú pre každého. Dalo by sa povedať, že nám najviac pomáhajú v každodennom živote.

Mám citlivú pokožku, sú pre mňa pásky vhodné?

Pri výrobe našich pások sa používajú len certifikované materiály, takže lepidlo z lekárskej živice je najvyššej kvality, je hypoalergénne a môžu ho používať aj deti. Na úplnú kontrolu odporúčame pred použitím vykonať malý test a nalepiť pásku na vnútornú stranu predlaktia, aby ste zistili, či môžem pásku používať.

Aké sú najčastejšie miesta použitia mriežkovej pásky

Pri bolestiach hlavy lepíme malé mriežky na spánky, pri bolestiach krku po ľahnutí používame veľké mriežky a lepíme ich na najbolestivejšie miesta, ktoré sami cítime - lepíme vždy na obe strany, pri bolestiach zápästia lepíme stredne veľké alebo veľké mriežky priamo na miesto, kde cítim bolesť, pri nespavosti máme otestované miesta, ktoré sme vám uviedli v návode a nájdete ich na blogu, pri uštipnutí komárom alebo osou hneď, ako zistíme, že nás štípe, nalepíme na to miesto malú mriežku

Akú farbu pásky si mám vybrať na oblepenie kolena alebo chrbta?

Farba pásky nemá vplyv na jej funkciu, najlepšie je zvoliť si farbu, ktorá vám je príjemná, alebo nenápadnú farbu, ktorá nebude viditeľná, ak ju chcete zladiť s oblečením.

Vaše pásky vydržia dlho, môžem ich nechať zapnuté viac ako 10 dní

Odporúča sa maximálne jedna aplikácia pásky. 7 dní, optimálna dĺžka je 5 dní. Po niekoľkých dňoch už nie je možné zaručiť pružnosť vlákien v materiáli pásky, čo znižuje účinnosť pásky. Dá sa povedať, že páska už neplní svoju funkciu a nepoužíva sa ako ozdoba. Výmenou pásky dosiahnete správnu funkciu a rýchlejšiu úľavu a zotavenie.

Počula som, že ak použijem lepidlo na pásky, vydrží na pokožke dlhšie, prečo nemáte v ponuke lepidlo

Prevažná väčšina lepiacich pások je vhodná len pre pevné pásky, ktoré na rozdiel od elastických (kineziologických) pások neobsahujú živicové lepidlo. Okrem toho sa na kineziologické pásky nanáša živicové lepidlo v sínusových vlnách, ktoré ovplyvňujú mechaniku pásky. Použitie lepidla narúša jeho fungovanie. Lepidlo neponúkame, pretože neponúkame pevnú pásku na upevnenie. Naše značkové vrchné dosky majú pri dodržaní všetkých zásad aplikácie vynikajúcu priľnavosť, takže nie je potrebné používať ďalšie lepidlo.

 

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
CZ
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtrovať produkty
StavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk