NANO materiál: antibakteriálna polypropylénová priadze

NANO AGENT AGTIVE MATERIAL - úplet so špeciálnym polypropylénovým/polyesterovým vláknom, ošetreným antibakteriálnym antivírusovým aditívom na báze iónov striebra. Bráni rastu baktérií a vírusov, redukuje nepríjemné pachy a zabezpečí hygienickú sviežosť. Nie je škodlivé pre ľudí ani pre životné prostredie.

 

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty

NANO AGENT AGTIVE MATERIAL - úplet so špeciálnym polypropylénovým/polyesterovým vláknom, ošetreným antibakteriálnym antivírusovým aditívom na báze iónov striebra. Bráni rastu baktérií a vírusov, redukuje nepríjemné pachy a zabezpečí hygienickú sviežosť. Nie je škodlivé pre ľudí ani pre životné prostredie.

STOP MICROB

PROLEN® SILTEX je špeciálna polypropylénová priadza ošetrená trvalou antimikrobiálnou prísadou na báze iónov striebra.
PROLEN® SILTEX je účinný proti rastu baktérií a znižuje aktivitu vírusov, čím pomáha znižovať nepríjemné pachy a udržovať hygienickú sviežosť.

Antibakteriálny účinok striebra je známy už mnoho storočí. Ióny striebra bránia rastu baktérií, znižujú nepríjemný zápach, udržujú biologickú rovnováhu pokožky a dodávajú výrobku hygienickú sviežosť pri športových a voľnočasových aktivitách. Vzhľadom na to, že sa bakteriostatický prostriedok nanáša na jadro priadze a nie na jej povrch, nemigruje z látky a zostáva v nej trvalo aj po viacnásobnom praní. Okrem antibakteriálnej aktivity má Prolen® Siltex vysokú antivírusovú aktivitu.

PROLEN® SILTEX bol vytvorený pre spodnú bielizeň, športové odevy, pracovné odevy, ponožky, výplňový materiál do obuvi, posteľnej bielizne, podšívky a čalúnenie na ochranu v prostrediach, ktoré vyžadujú vysoké hygienické štandardy.

Certifikáty a správy o skúškach

Antibakteriálne vlastnosti Prolen® Siltex sú potvrdené laboratórnymi testami podľa normy AATCC TM 100: 2012 (testované na Escherichia Coli, Klebsiella pneumoniae a Staphylococcus aureus> zníženie o 99%)

Antivírusové vlastnosti Prolen® Siltex sú potvrdené testovacím protokolom podľa ISO 18184: 2019 (testované proti SARS-CoV-2 s redukciou > 99% a vírusu Influenza A podtypu H1N1 s redukciou > 99%).

PROLEN®SILTEX spĺňa požiadavky normy Oeko-tex® Standard 100, dodatok 6- výrobky triedy 1 pre dojčatá.

STOP BACTERIA STOP BACTERIA

 

TREVIRA BIOAKTÍVNA ANTIMIKROBIÁLNA ZNAČKA

Trevira Bioactive tvorí základ pre látky s trvalo bioaktívnymi vlastnosťami. Tieto vlastnosti zabraňujú množeniu baktérií v alebo na vlákne a tak zlepšujú hygienu.

Prehľad výhod
Obsahuje účinnú látku s permanentne antimikrobiálnymi účinkami
Inhibuje rast baktérií v a na vlákne
Preukázané, že nemá žiadny vplyv na flóru kože
Testované na kompatibilitu s telom
Zvyšuje a zlepšuje čistotu
Dodáva pocit sviežosti
Inhibuje mikrobiálny vývoj zápachu v textile

Vlastnosti tkanín Trevira: sú elastické, odolné, priedušné alebo regulujúce teplo a antimikrobiálne funkcie sa vytvárajú pomocou bioaktívnych vlákien Trevira. Trevira Bioaktívne textílie vyrobené z týchto vlákien obsahujú zabudovanú ochranu proti mikroorganizmom. Biotické vlákna Trevira chráni textílie minimalizáciou rastu baktérií v a na tkanine.

Na rozdiel od produktov, ktoré sú ošetrené postprodukciou alebo sú dokončené látkami, ktoré pravdepodobne migrujú do životného prostredia, má Trevira Bioactive antimikrobiálnu látku, ktorá je pevne integrovaná do vláknitého polyméru. Táto prísada má trvalý antimikrobiálny účinok.

Testované pre istotu
Komplexné testy vykonané nezávislými externými laboratóriami preukázali, že bioaktívne vlákna Trevira majú antimikrobiálny účinok, čo ukazuje, že bioaktívna zložka bráni exponenciálnemu rastu populácií baktérií na povrchu vlákna. V rozsiahlej dlhodobej štúdii Hohensteinov inštitút tiež ukázal, že bioaktívne textílie Trevira sú jemné k pokožke. Antimikrobiálny účinok je obmedzený na povrch vlákna, čo je doložené testami vykonanými na kompatibilite s pokožkou a cytotoxicite, kde nebolo preukázané poškodenie kožných buniek, kožnej flóry ani ďalších indikátorov. A ako textil, Trevira Bioactive prirodzene tiež ponúka všetky výhody osvedčených Trevira vlákien.

STOP BACTERIA

 

Zobraziť viac
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Česká Republika
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
Filtrovať produkty
StavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Čeština
cz
English
en
German
de
Polish
pl
Slovak
sk