NANO materiál: antibakteriálna polypropylénová priadza

NANO AGENT AGTIVE MATERIAL - úplet so špeciálnym polypropylénovým/polyesterovým vláknom ošetreným antibakteriálnou antivírusovou prísadou na báze iónov striebra. Zabraňuje rastu baktérií a vírusov, znižuje nepríjemný zápach a zabezpečuje hygienickú sviežosť. Nie je škodlivý pre ľudí ani životné prostredie.

 

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty

NANO AGENT AGTIVE MATERIAL - úplet so špeciálnym polypropylénovým/polyesterovým vláknom ošetreným antibakteriálnou antivírusovou prísadou na báze iónov striebra. Zabraňuje rastu baktérií a vírusov, znižuje nepríjemný zápach a zabezpečuje hygienickú sviežosť. Nie je škodlivý pre ľudí ani životné prostredie.

STOP MICROB

PROLEN® SILTEX je špeciálna polypropylénová priadza ošetrená trvalou antimikrobiálnou prísadou na báze iónov striebra.
PROLEN® SILTEX je účinný proti rastu baktérií a znižuje aktivitu vírusov, čím pomáha znižovať nepríjemný zápach a udržiavať hygienickú sviežosť.

Antibakteriálny účinok striebra je známy už mnoho storočí. Ióny striebra zabraňujú rastu baktérií, znižujú nepríjemný zápach, udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky a dodávajú výrobku hygienickú sviežosť počas športových a voľnočasových aktivít. Keďže bakteriostatická látka sa nanáša na jadro priadze, a nie na povrch, nemigruje z tkaniny a zostáva v nej trvalo aj po viacnásobnom praní. Okrem antibakteriálnej aktivity má Prolen® Siltex aj vysokú antivírusovú aktivitu.

PROLEN® SILTEX bol vyvinutý pre spodnú bielizeň, športové oblečenie, pracovné odevy, ponožky, výplne obuvi, posteľnú bielizeň, podšívky a čalúnenie na ochranu v prostredí, ktoré vyžaduje vysoké hygienické normy.

Certifikáty a skúšobné protokoly

Antibakteriálne vlastnosti Prolen® Siltex sú potvrdené laboratórnymi testami podľa normy AATCC TM 100: 2012 (testované na Escherichia Coli, Klebsiella pneumoniae a Staphylococcus aureus > 99% redukcia)

Antivírusové vlastnosti Prolen® Siltex sú potvrdené testovacím protokolom podľa normy ISO 18184: 2019 (testované proti SARS-CoV-2 s >99% redukciou a vírusu chrípky A podtypu H1N1 s >99% redukciou).

PROLEN®SILTEX spĺňa požiadavky normy Oeko-tex® Standard 100, príloha 6- Výrobky triedy 1 pre dojčatá.

STOP BACTERIA STOP BACTERIA

 

BIOAKTÍVNA ANTIMIKROBIÁLNA ZNAČKA TREVIRA

Trevira Bioactive tvorí základ pre látky s trvalými bioaktívnymi vlastnosťami. Tieto vlastnosti zabraňujú rastu baktérií vo vlákne alebo na ňom, a tým zlepšujú hygienu.

Prehľad výhod
Obsahuje aktívnu zložku s trvalými antimikrobiálnymi vlastnosťami
Zabraňuje rastu baktérií vo vlákne a na ňom
Je dokázané, že nemá vplyv na kožnú flóru
Testovaná na znášanlivosť s telom
Zvyšuje a zlepšuje čistotu
Dodáva svieži pocit
Zabraňuje vzniku mikrobiálneho zápachu v textíliách

Vlastnosti tkanín Trevira: sú elastické, odolné, priedušné alebo tepelne regulačné a antimikrobiálna funkcia je vytvorená bioaktívnymi vláknami Trevira. Bioaktívne tkaniny Trevira vyrobené z týchto vlákien obsahujú zabudovanú ochranu proti mikroorganizmom. Biotické vlákna Trevira chránia textílie tým, že minimalizujú rast baktérií v tkanine a na nej.

Na rozdiel od výrobkov, ktoré sú dodatočne ošetrené alebo dokončené látkami, ktoré môžu migrovať do životného prostredia, Trevira Bioactive má antimikrobiálnu látku, ktorá je pevne integrovaná do vláknitého polyméru. Táto prísada má trvalý antimikrobiálny účinok.

Testovaná bezpečnosť
Komplexné testy vykonané nezávislými externými laboratóriami preukázali, že bioaktívne vlákna Trevira majú antimikrobiálny účinok, čo znamená, že bioaktívna zložka zabraňuje exponenciálnemu rastu bakteriálnych populácií na povrchu vlákna. V rozsiahlej dlhodobej štúdii Hohensteinov inštitút tiež preukázal, že bioaktívne tkaniny Trevira sú šetrné k pokožke. Antimikrobiálny účinok je obmedzený na povrch vlákna, čo dokazujú testy kožnej znášanlivosti a cytotoxicity, pri ktorých sa nepreukázalo žiadne poškodenie kožných buniek, kožnej flóry ani iných ukazovateľov. A ako textília ponúka Trevira Bioactive prirodzene aj všetky výhody osvedčených vlákien Trevira.

STOP BACTERIA

 

Zobraziť viac
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
CZ
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtrovať produkty
Len skladomVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk