CDC: Dezinfekcia pomocou mikrovlnnej rúry

Ďalšie metódy sterilizácie

Pokyny pre dezinfekciu a sterilizáciu v zdravotníckych zariadeniach (2008)

Centers for Disease Control and Prevention (CDC)

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty

Ďalšie metódy sterilizácie

Pokyny pre dezinfekciu a sterilizáciu v zdravotníckych zariadeniach (2008)

Centers for Disease Control and Prevention (CDC)

 

Mikrovlnná rúra

Mikrovlny sa v medicíne používajú na dezinfekciu mäkkých kontaktných šošoviek, dentálnych nástrojov, zubných protéz, mlieka a močových katétrov pre prerušovanou autokatetrizaci 925-931. Mikrovlny však musia byť používané iba s produktmi, ktoré sú kompatibilné (napr. Netaví sa) 931. mikrovlny sú vysokofrekvenčné vlny, ktoré sa obvykle používajú pri frekvencii 2450 MHz. Mikrovlny vytvárajú trenia molekúl vody v striedavom elektrickom poli. Intermolekulární trenie odvodené z vibrácií generuje teplo a niektorí autori sa domnievajú, že účinok mikrovlny závisí na produkovanom teplu, zatiaľ čo iní predpokladajú nontermální letálny účinok 932-934. Počiatočné správy ukázali, že mikrovlny sú účinným mikrobicídy. Mikrovlny produkované mikrovlnnou rúrou "domáceho typu" (2,45 GHz) úplne inaktivujú bakteriálne kultúry, mykobaktérie, vírusy a spóry G. stearothermophilus počas 60 sekúnd až 5 minút v závislosti na infikovanom organizme 933, 935-937. Iná štúdia potvrdila tieto výsledky, ale tiež zistila, že pre sterilizáciu môžu byť potrebné mikrovlnnej rúry s väčším výkonom 932. Úplné zničenie Mycobacterium bovis bolo dosiahnuté za 4 minúty vystavenie mikrovlnám (600 W, 2450 MHz) 937. Účinnosť mikrovlnných troueb na rôzne účely sterilizácie a dezinfekcia má byť testovaná a preukázaná, pretože podmienky testu ovplyvňujú výsledky (napr. Prítomnosť vody, mikrovlnná energia). Sterilizácia kovových nástrojov môže byť vykonaná, ale vyžaduje určité preventívne opatrenia. 926. Domáce mikrovlnnej rúry nemusia mať rovnomerné rozloženie mikrovlnnej energie v celom suchom zariadení (na pevných zdravotníckych zariadeniach môžu byť horúca a studená miesta); preto môžu existovať oblasti, ktoré nie sú sterilizované alebo dezinfikované. Bolo tiež navrhnuté použitie mikrovlnných pecí na dezinfekciu katétrov s prerušovaným použitím. Vedci zistili, že testované baktérie (napr. E. coli, Klebsiella pneumoniae, Candida albicans) boli z červených gumových katétrov odstránené počas 5 minút 931. Mikrovlny používané pre sterilizáciu zdravotníckych pomôcok neboli vybavené FDA.

Prevzaté zo zdroja: https://www.cdc.gov/infectioncontrol/guidelines/disinfection/sterilization/other-methods.html
Centers for Disease Control and Prevention (CDC), National Center for Emerging and Zoonotic Infectious Diseases (NCEZID), Division of Healthcare Quality Promotion (DHQP)

Upozornenie: rúška NBX DRA FIX obsahuje kovový fixačný drôtik, ktorý je nutné vybrať (vysunúť) pred vložením do mikrovlnnej rúry!

Zobraziť viac
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Česká Republika
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
Filtrovať produkty
StavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Čeština
cz
English
en
German
de
Polish
pl
Slovak
sk