CDC: Mikrovlnná dezinfekcia

Iné metódy sterilizácie

Usmernenia pre dezinfekciu a sterilizáciu v zdravotníckych zariadeniach (2008)

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC)

Zobraziť viac
Filtrovanie
podľa parametrov
Zvolená kategória neobsahuje žiadne produkty

Iné metódy sterilizácie

Usmernenia pre dezinfekciu a sterilizáciu v zdravotníckych zariadeniach (2008)

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC)

 

Mikrovlnná rúra


Mikrovlny sa v medicíne používajú na dezinfekciu mäkkých kontaktných šošoviek, zubných nástrojov, zubných protéz, mlieka a močových katétrov na intermitentnú 925-931 autokatetrizáciu. Mikrovlnné rúry sa však musia používať len s kompatibilnými výrobkami (napr. Nerozpúšťa sa) 931. Mikrovlny sú vysokofrekvenčné vlny, ktoré sa zvyčajne používajú pri frekvencii 2450 MHz. Mikrovlny vytvárajú trenie medzi molekulami vody v striedavom elektrickom poli. Medzimolekulové trenie odvodené od vibrácií vytvára teplo a niektorí autori sa domnievajú, že mikrovlnný účinok závisí od vytvoreného tepla, zatiaľ čo iní predpokladajú netepelný smrtiaci 932-934 účinok. Prvé správy ukázali, že mikrovlny sú účinným mikrobicídom. Mikrovlny produkované mikrovlnnou rúrou "domáceho typu" (2,45 GHz) úplne inaktivujú bakteriálne kultúry, mykobaktérie, vírusy a spóry G. stearothermophilus do 60 sekúnd až 5 minút v závislosti od infikovaného organizmu 933, 935-937. Iná štúdia tieto výsledky potvrdila, ale zároveň zistila, že na sterilizáciu môžu byť potrebné mikrovlnné rúry s vyšším výkonom 932. Úplné zničenie Mycobacterium bovis sa dosiahlo za 4 minúty pôsobenia mikrovĺn (600 W, 2450 MHz) 937. Účinnosť mikrovlnných rúr na rôzne účely sterilizácie a dezinfekcie by sa mala testovať a preukázať, pretože testovacie podmienky ovplyvňujú výsledky (napr. Prítomnosť vody, mikrovlnná energia). Sterilizáciu kovových nástrojov je možné vykonať, ale vyžaduje si určité opatrenia. 926. Domáce mikrovlnné rúry nemusia mať rovnomerné rozloženie mikrovlnnej energie v celom suchom zariadení (na pevných zdravotníckych pomôckach môžu byť horúce a studené miesta); preto môžu existovať oblasti, ktoré nie sú sterilizované alebo dezinfikované. Navrhlo sa aj použitie mikrovlnných rúr na dezinfekciu katétrov s prerušovaným používaním. Vedci zistili, že testované baktérie (napr. E. coli, Klebsiella pneumoniae, Candida albicans) boli z červených gumových katétrov odstránené do 5 minút 931. Mikrovlny používané na sterilizáciu zdravotníckych pomôcok neboli schválené FDA.

Prevzaté zo zdroja: https://www.cdc.gov/infectioncontrol/guidelines/disinfection/sterilization/other-methods.html
Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), Národné centrum pre vznikajúce a zoonotické infekčné choroby (NCEZID), Oddelenie pre podporu kvality zdravotnej starostlivosti (DHQP)

Upozornenie: rúška NBX DRA FIX obsahuje kovový upevňovací drôt, ktorý sa musí pred vložením do mikrovlnnej rúry odstrániť (vysunúť) !

 

Zobraziť viac
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
CZ
IČO: 09810994
IČ DPH (DIČ): CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtrovať produkty
StavVýrobcaLen skladomVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk